امکانات Visual Basic و #C در Visual Studio 2015


 امکانات Visual Basic و  #C در Visual Studio 2015

 

Microsoft  ورژن جدید visual studio  ، یعنی پیش نمایش visual studio 2015   را در نوامبر 2014  منتشر کرد.

نکته جالب این است که این اولین release  عمومی یک ورژن visual studio  است که به صورت  open source  منتشر شده، در نتیجه اولین (CTP (Common Technology Preview  به صورت عمومی در دسترس است ،      می توانیم آن را از سایت مایکروسافت download  کنیم.

 

به یاد داشته باشید که Roslyn  نسل بعدی کامپایلر های .NET  برای# C  و Visual Basic  است.

در کنفرانس ()Visual Studio Connect  بحث های جالبی وجود داشت. تغییرات جدیدی در C# ، Visual Basic  و #F  به وجود آمده است . تیم اصلی مایکروسافت تغییرات عمده ای را برای پیاده سازی مجدد زبان های #C و  Visual Basic  انجام داده اند.همان طور که می دانید یک stack  پیشرفته که دارای معماری خوب و تمیزی است ، به برنامه نویس این امکان را می دهد که سریع تر  کار کند و هم چنین امکان این را می دهد که ابزار هوشمند (Code Smart)  برای  application  ها را بسازد.از امروز به بعد می توانیم تجربه IDE  قدرتمندتر و هوشمندتری در  visual studio داشته باشیم.

در این مقاله همان طور که در کنفرانس گفته شده ، تاکید بر روی امکانات جدید زبان ها ، تجربه بهتر و هوشمندانه تر IDE  ، پیشرفت عملیات debug  وآنالیز ، تشخیص و تحلیل کد هاست.امکانات  جدید visual studio 2015  در زیر آورده شده است:

-    پیشرفت IDE

-    امکانات جدید c#

-    امکانات جدید در visual basic

-    پیشرفت کار debug

-    آنالیزکننده مشکلات و کد ها

پیشرفت IDE  مایکروسافت:

در visual studio 2015  ،  تمرکز #c  و visual basic  روی IDE  بیشتر شده است.امکانات کلیدی جدید آن عبارتند از:

-    Refresh  کردن  IDE اصلی

-     Code fix ها و refactoring

-    Inline rename

Refresh  کردن  IDE اصلی :

درکنفرانس vsconnect  در مورد IDE های c#   و Visual Basic صحبت شد.این IDE  ها هزاران امکانات جدیدی را که برنامه نویسان هرروز از آن استفاده می کنند را همانند  highlight  کردن syntax  ها و refactor  را پشتیبانی می کند.

بیایید با استفاده از یک مثال به IDE  جدید نگاهی بیندازیم:

Tooltip  های رنگی:

در visual studio 2015  ، tooltip   برای فراهم کردن بهتر مفهوم ، کد را به صورت رنگی و به صورت کامل نمایش می دهد.

 


 Code fix  ها و refactoring

(refactoring به روش های اعمال تغییر (اصلاح یا افزودن قابلیت) در ساختار کدهای موجود می گویند، بصورتی که پس از اعمال تغییر کدهای جدید حاوی error نباشند (سینتکس و کامپایل) و همچنین functionality نرم افزار تغییر نکرده باشد!)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 هنگامی که mouse  را روی  error  یا  warning  ای ببریم معمولا یک لامپ روشن همراه با tooltip  ای که مشکل را شرح می دهد نشان داده می شود.لامپ روشن به ما نشان می دهد که راه هایی برای حل مشکل وجود دارد.

 

اگر می خواهید با استفاده از keyboard ، error  را ببینید با استفاده از CTRL + .  این کار را بکنید و لامپ روشن را ببینید.

 

 

  در visual studio 2015  دو refactoring  جدید معرفی شده است، که متغیرها و متغیر هایی که به صورت موقت و درون خطی ایجاد کرده ایم را شرح می دهد.این امر مجموعه های موجود ارائه شده برای C#  را افزایش می دهد ، مانند rename ، گسترش دادن متد ها و encapsulate  فیلدها.

برای نمایش refactoring ، آن قسمت از کد را که می خواهید انتخاب کنید و کلید های CTRL + .  را فشار دهید. باید یک لامپ روشن همراه با action های مربوط به refactoring  به شما نشان دهد.بعد از آن شما با راست کلیک روی editor  می توانید از context menu  ، گزینه ی Quick Actions  را انتخاب کنید.

 

Inline renaming

همانطور که می دانید در ورژن قبلی  visual studio  هنگامی که می خواستیم عمل  rename را انجام دهیم ، یک کادر نمایان میشد تا بتوانید در آن عمل مربوطه را انجام دهید.هنگامی که این کار را انجام می دادید تمام کلماتی که نام قبلی را داشتند را پیدا می کرد و آن هارا تصحیح می کرد که این امر زمان زیادی را صرف می کرد. اکنون در visual studio 2015  ، مایکروسافت آن کادر را حذف کرده و به جای آن عمل rename  به صورت  Inline  در  editor  انجام می گیرد.

Error  ای داریم مبنی بر اینکه نام متغیر ها با هم مغایرت دارند.