::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

نام کاربری :   پسورد :تابلو اعلانات

◘ نتایج مسابقات انتخاب مدیر برای انجمن ویدئو لرن ◘


تعداد بازدید : 17
نویسنده پیام
moh آفلاینارسال‌ها: 24
عضویت: 26 /9 /1401
گوینده تیزر
گوینده تیزر شخصی ست که یکی از مهم ترین ارکان یک تیزر را بر عهده دارد. یک گوینده میتواند یک تیزر را حماسی، شاد یا آرام کند. پادان، موسس اولین، بزرگترین و معتبر ترین مجموعه عملیاتی گویندگان و دوبلور هاست شما میتوانید از طریق صفحه کلوپ گویندگان گوینده خود را انتخاب کرده و وارد پروسه ضبط شوید. برای شروع وارد صفحه نمونه صدای گویندگان و دوبلورها شوید.
ساخت تیزر یک کار گروهی می باشد، برای تشکیل یک گروه قوی ساخت تیزر نیاز به افراد حرفه ای و با تجربه در این زمینه دارید، کارکنان در گروه هنری پادان در مورد چگونگی تشکیل یک تیم قوی برای ساخت تیزر آموزش دیده اند.
امروزه اثر بخشی تیزرها با اهداف مختلف بر کسی پوشیده نیست، شما می توانید برای برندتان یک تیزر قوی بسازید و مخاطبان را از ویژگی های محصولات خود آگاه کنید اما به یاد داشته باشید در صورتی که ساخت تیزر به افراد بی تجربه سپرده شود نتیجه عکسی در انتظارتان است، قبل از اقدام به واگذاری ساخت تیزر با گروه هنری پادان در ارتباط باشید و نمونه کارهای آن ها را مشاهده کنید، این گروه از افراد با تجربه و کاردان در زمینه ساخت تیزر برخوردار است.
تأثیرات جلوه های صوتی در تیزرها
اگر اثرات جلوه های صوتی را که در تیزر تبلیغاتی وجود دارد بررسی کنید، به این نتیجه می رسید که این صوت بر احساسات و شکل گیری نگرش مخاطب تأثیر به سزایی دارد، نتایج مطالعه حاضر نشان می دهد که ترکیب جلوه های صوتی می تواند تأثیر فعالیت های تصویری را افزایش دهد و با احساسات مخاطب ارتباط برقرار کند، علاوه بر این، مشخص شده است که ایجاد جلوه های صوتی بر روی تصاویر تیزری می توانند منجر به واکنش مطلوب تر در مورد بازخوردهای تجاری و بهبود و به رسمیت شناختن ادعاهای تبلیغاتی شوند.
وظیفه گوینده تیزر
گوینده تیزر وظیفه دارد توجه مخاطب را با صوت خود به محصول خاصی که به او واگذار شده است جلب کند.
گوینده تیزر باید به آنچه که قرار است برای آن تیزر ساخته شود باور داشته باشد. در مورد فعالیت کاری خود پرشور باشد در این صورت مشتریان را نیز هیجان زده خواهد کرد.
چرایی خرید محصول را به مخاطب شرح دهد و در مورد رقابت صحبت نکند، تمرکزشان بر روی هدف ساخت تیزر باشد.
نحوه انتخاب حرفه‌ای گوینده تیزر
_توانایی جذب مخاطب در چهار ثانیه‌ی اول:
همون‌طور که در بالا ذکر شد به‌علت حجم و تنوع اطلاعاتی که مخاطبان با آن مواجه هستند کم‌تر برای دریافت اطلاعات صبوری می‌کنند، زودتر حوصله‌شان سر می‌رود، برای تماشا کردن بی‌صبر هستند و حوصله مطالعه مطالب طولانی را هم ندارند بنابراین گوینده، با اطلاع از این موضوع می‌بایست در همان چهار ثانیه‌ی اول با لحن و بیان خود چنان جذابیتی ایجاد کند که مخاطب مشتاق و کنجکاو دیدن ادامه تیزر شود.
_داشتن صدای گوش‌نواز و دل‌نشین:
کسی نمی‌تواند تأثیر صدای زیبا بر انسان را انکار کند مخاطبان ترجیح می‌دهند محتوای صوتی با صدای دل‌نشین را بشنوند تا صدایی معمولی یا خش‌دار.
_لحن مناسب با تیزر:
هر تیزری اعم از آموزشی، سیاسی، مذهبی، تبلیغاتی و… لحن خاص خود را می‌طلبد و از طرفی گویندگان حرفه‌ای با توجه به هدف سازنده تیزر، لحن خود را متناسب می‌کنند برای مثال ممکن است هدف سازنده رفع سوءبرداشت قبلی در مخاطب باشد و در مواقع دیگر هدفش فروش بیشتر باشد لحن گوینده و احساسی که در کلام خود القا می‌کند در این دو تیزر متفاوت خواهد بود.
_وضوح کلام و صدای رسا:
تیزرها از نظر زمانی، کوتاه هستند و متن آن از کلمات محدودی تشکیل می‌شود به همین علت گوینده تیزر باید به قدری در مهارت های بیان تبحر داشته باشد که تمام کلماتش به‌وضوح شنیده شود و معنای آن توسط مخاطب دریافت شود.
_بیان طبیعی و پرهیز از اغراق:
پرهیجان و انگیزشی گویندگی کردن موجب جذابیت تیزر و جذب مخاطب می‌شود اما این خطر وجود دارد که کلام مصنوعی به‌نظر برسد که این امر ربط مستقیم به تجربه گوینده و میزان مهارتش در صدا بازیگری دارد. اگر کلام گوینده تصنعی شود تیزر تأثیر خود را از دست می‌دهد و حتی ممکن است اثری سوء بر مخاطب بگذارد.
_خلاقیت در گویندگی:
اگر گوینده‌ای در بیان و لحن خود از سایر گویندگان تقلید کند به‌سرعت توسط مخاطبان نادیده گرفته می‌شود بنابراین گویندگان حرفه‌ای تلاش بر ایجاد خلاقیت در لحن و بیان خود دارند و سعی می‌کنند امضای مخصوص خود را در گویندگی داشته باشند.
در اخر این مقاله تشکر میکنیم از شما و اینکه نوشته ها و مقالات زیادی در مورد گویندگی هست و مدنظر ما بیشتر گویندگی تیزر بوده،و اینکه چه وظایفی دارد و چه کارهای را باید انجام دهد تا به یک گوینده تیزر حرفه ای تبدیل شود. درساخت تیزر تبلیغاتی یکی از ارکان مهم گویندگی میباشد که باید موارد زیادی را رعایت کرد، امیدواریم که مقاله ما مورد پسندشما عزیزان واقع شده باشد.
سه شنبه 20 دی 1401 - 13:28
ارسال پیام نقل قول تشکر / موافقم / آفرین گزارش


تازه سازي پاسخ هابرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تاپیک های مرتبط
موضوع تاریخ تعداد پاسخ آخرین ارسال بازدید
[Post_Title] [Post_Date] [Post_Answer] [Post_Last_User] [Post_Hit]
پرش :
صفحه اصلی | انجمن | ورود | عضویت | خوراک | نقشه | تماس با ما | طراح