::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

نام کاربری :   پسورد :تابلو اعلانات

◘ نتایج مسابقات انتخاب مدیر برای انجمن ویدئو لرن ◘


تعداد بازدید : 175
نویسنده پیام
bakhshifatemeh آفلاینارسال‌ها: 14
عضویت: 15 /12 /1397
واژینیسموس خفیف
واژینیسموس یا ناتوانی تحمل دخول در دختران
به گزارش ایران ناز اگر شما بانوی عزیز بعد ازدواج تحمل ورود آلت تناسلی همسرتان به واژن خود را نداشته و هنوز باکره اید و نتوانسته اید با وجود قدرت نعوظ همسرتان و توانایی وی برای رابطه جنسی ، دخول در نزدیکی را انجام دهید احتمالا واژینیسموس دارید.با ما همراه باشید تا از تعریف این مشکل و راه درمان آن در ایران ناز مطلع گردید.
واژينيسموس چيست ؟
واژينيسموس يعني ترس از نزديکي که مانع دخول ميشود . يعني مدتي هست که تلاش براي دخول ميکنيد و معاينه هم شده ايد و از نظر پرده مشکلي نداشتيد ، اما موفق نمي شويد .
واژينيسموس، در واقع انقباض غيرارادي عضلات در يک سوم بيروني واژن است که از نوع خفيف تا انواع شديد که مانع از دخول مي شود.اکثر افرادي که اين مشکل را دارند ،فکر ميکنند واژن شان بسيار کوچک يا به طور غيرعادي تنگ است ! اما در واقع ، همچين چيزي وجود ندارد .
واژینیسموس و بارداری
واژن لوله صاف نيست ، بلکه چين هايي دارد که در صورت لزوم ،مثل نزديکي يا زايمان يا معاينه و …، اين چين ها باز مي شوند و پس از اتمام ، دوباره به حالت اول برميگردند ( مثل آکاردئون) . ولي در خانمهاي مبتلا به واژينيسموس ، عضلات احاطه کننده واژن ، بطور غيرارادي منقبض و سفت مي شوند که اصلا به واژن اجازه باز شدن نمي دهند .
واژينيسموس چگونه ايجاد مي شود؟
براي اينکه بهتر با روند ايجاد واژينيسموس آشنا شويد ، ابتدا بهتر است مختصري درباره يکي از عضلات لگني بدانيد . اين عضله “پوبوکوکسيژئوس” نام دارد و به شکل يک 8 انگليسي است که از استخوان عانه تا استخوان دنبالچه کشيده شده و دورتادور سوراخهاي پيشابراه (محل خروج ادرار) ، واژن و مقعد را در بر گرفته است . براي اينکه اين عضله را در خود شناسايي کنيد ، همين الان يک لحظه سعي کنيد ادرار و مدفوع خود را نگه داريد(مثلا) .
درمان قطعی واژینیسموس
اين عضله اي که الان منقبض کرديد و باعث بسته شدن سه حفره مقعد و واژن و پيشابراه شده ، همين پوبوکوکسيژئوس هست .اين عضله ، بطور غيرارادي هميشه درجاتي از انقباض را دارد . يعني بدون اينکه حواستان باشد و خودتان بدانيد ، ادرارتان تحت کنترلاست و تخليه نمي شود . چون اين عضله به اندازه لازم منقبض است .
نشانه های واژینیسموس چیست؟
در افراديکه مبتلا به واژينيسموس هستند ، از نظر ذهني ، يک حافظه عضلاني وجود دارد که در مقابل دخول ، شرطي شده اند که منقبض شوند. مثل زماني که چيزي به سمت شما پرت مي شود و شما سريع خودتان را جمع ميکنيد و حالت دفاعي ميگيريد .(اين حرکت دفاعي هم غيرارادي انجام مي شود).ولي فرقي که اين دو حالت دارند اين است که وقتي شما حالت دفاعي ميگيريد، به خودتان کمک کرده ايد ! اما در واژينيسموس ، از ترس درد عضلات را منقبض کرده ايد و به جاي کمک به خود، کار را بدتر کرده و درد را بيشتر کرده ايد !
انواع واژینیسموس را بشناسید
واژینیسموس خفیف
در این نوع از واژینیسم از شروع اولین رابطه جنسی همیشه درد و انقباض وجود داشته و خانمی که دچار این نوع از واژینیسموس است همیشه در معاینه زنان یا استفاده از تامپون مشکل دارد.
این تجربه از اولین تجربه جنسی وجود دارد و خانم به پارتنرش اجازه دخول نمیدهد و احساس این را دارد که دهانه واژن بسته است یا مانعی داخل واژن وجود دارد.
واژینیسموس شدید
در نوع دوم ،خانم قبلا رابطه و نزدیکی بدون درد را تجربه کرده و بتازگی با این مشکل روبرو شده است. این نوع واژینیسم ممکن است در هر دوره ای از زندگی اتفاق بیفتد.ممکن است بدنبال عفونت، یائسگی، جراحی، تروما، مشکلات رابطه ای یا زایمان این مشکل به وجود بیاد.
چهارشنبه 15 اسفند 1397 - 12:27
ارسال پیام نقل قول تشکر / موافقم / آفرین گزارش


تازه سازي پاسخ هابرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تاپیک های مرتبط
موضوع تاریخ تعداد پاسخ آخرین ارسال بازدید
[Post_Title] [Post_Date] [Post_Answer] [Post_Last_User] [Post_Hit]
پرش :
صفحه اصلی | انجمن | ورود | عضویت | خوراک | نقشه | تماس با ما | طراح