::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

نام کاربری :   پسورد :تابلو اعلانات

◘ نتایج مسابقات انتخاب مدیر برای انجمن ویدئو لرن ◘


تعداد بازدید : 45
نویسنده پیام
pari5280 آفلاینارسال‌ها: 5
عضویت: 20 /10 /1400
چطور خود را فردی موفق نشان دهیم؟

چطور خود را فردی موفق نشان دهیم؟ شاید در بسیاری از موارد فرد موفقی باشید اما چنین حسی را نسبت به خودتان نداشته باشید. همه ما روزهایی را در زندگی تجربه کرده ایم که احساس شکست مطلق داشته باشیم. در صورتی که مسائل مطابق نقشه هایمان پیش نروند چنین احساسی طبیعی است. در چنین مواردی طبیعی است که فکر کنیم فرد موفقی نیستیم و طوری رفتار کنیم که این حس حتی در دیگران نیز القا شود. با این وجود باید بپذیرید که تعاریف مختلفی از موفقیت وجود دارد و هر کس از دید خود معیاری برای آن دارد. بطور مثال شاید کسی که 5 تا 9 شرکت راه اندازی کرده می تواند ادعا کند که فردی موفق به حساب می آید. اما ممکن است برای دیگران موفقیت به معنای داشتن خانواده یا سفر به کشوری مثل استرالیا باشد. حتی در صورت وجود تعاریف مختلف از موفقیت، علائمی وجود دارند که می توانند نشان دهنده میزان موفقیت ما باشند. با مقاله چطور خود را فردی موفق نشان دهیم؟ همراه باشید.

چطور خود را فردی موفق نشان دهیم؟

1. آیا شما هم مدتی است که بر روی دارایی های خود کنترل ندارید.

همه ما می دانیم که پول مشکل بزرگی است. همه ما این روزها قبض هایی داریم که باید پرداخت کنیم. همچنین اشتیاق زیاد برای بدست آوردن پول برای همه ایده عالی محسوب می شود، پس می توانید بپرسید چه مقدار پول برایتان درآمد عالی به حساب می آید؟ آیا خانواده و دوستانتان را نادیده گرفته اید؟ آیا 60 ساعت در هفته در کاری مشغول هستید که هیج علاقه ای به آن ندارید؟

بله، در حقیقت داشتن زندگی آرام و مسئولیت پذیری نسبت به وضعیت مالی همیشه خوب است. اما اگر اجازه دهید پول تمام جنبه های زندگی شما را در اختیار بگیرد، در این صورت احتمالا تجربه های خارق العاده ای که با پول قابل خریدن نیستند را از دست خواهید داد.

2. شما انسان با احساسی هستید.

اکثر ما در اطرافمان انسان هایی وجود دارند که فکر می کنیم در مرکز توجه کهکشان قرار دارند. به این ترتیب خودمان را با افراد بسیار موفق در جهان مقایسه می کنیم. اما در واقع افراد مشهور و موفقی مانند بیل گیتس، وارن بافت، اوپرا وینفری و سایرین متوجه شدند که بدون کمک دیگران نمی توانند به موفقیت دست بیابند. همچنین آن ها خود را بعنوان افرادی احساسی نشان دادند و به مردم برای رسیدن به موفقیت کمک کردند.

3. اوضاع آرامتر است.

بعضی وقت ها به روزهایی فکر کنید که بسیار غمگین بوده اید زیرا فردی به شما چیزی گفته و باعث رنجش خاطرتان شده است. به همین دلیل استرس غیر ضروری بر زندگی شما وارد کرده است.پس اگر بتوانید چنین افراد منفی که باعث می شوند زندگی ناراحت کننده ای داشته باشید را حذف کنید، در این صورت انسان موفقی هستید. سپس می توانید به این سوال پاسخ دهید که چه کسی از خانه و محل کار آرام تر لذت نمی برد؟

4. هر روز برای غلبه بر ترس های خود تمرین کنید.

همه ما در طول زندگی با ترس هایی مواجه شده ایم. به جای این که اجازه دهید ترس شما را تحت کنترل خود در بیاورد و در تجربه های بی ارزش تنهایتان بگذارد، باید تلاش کنید تا بر ترس های خود غلبه کنید. حتی در صورتی که انجام دادن بعضی کارها باعث خارج شدن شما از نقطه آرامش شود. مثلا می توانید یک رستوران جدید که در جهت خلاف مسیرتان قرار دارد را امتحان کنید.

5. همیشه دنبال جایزه گرفتن نباشید.

باید همیشه این موضوع را در نظر داشته باشید که وقتی کاری را به درستی انجام می دهید نباید در انتظار جایزه ای باشید. در حقیقت اکثر افراد موفق کارها را با دقت انجام می دهند زیرا برایشان داشتن رضایت فردی اهمیت بالایی دارد.

6. شما فرد مثبت نگری هستید.

شاید مدتی طول بکشد که متوجه این موضوع بشوید، اما در زندگی شما جنبه های مثبت فراوانی وجود دارد. آیا در حال حاضر در کارتان شکست خورده اید؟ مطمئنا این یک موقعیت دشوار است. اما شاید تنها به این خاطر باشد که محصول یا خدمات مناسبی ارائه نکرده اید. حال با تجربه این شکست درک بهتری از نیازهای مردم پیدا کرده اید. بنابراین اگر تنها بر روی مسائل منفی زندگی خود متمرکز باشید در این صورت به فردی غمگین و عصبی تبدیل می شوید. به این ترتیب از داشتن یک زندگی عادی محروم خواهید شد.

7. شما به استانداردهای خود دست یافته اید.

حال شما می توانید خود و دیگران را مسئولیت پذیر نگهدارید. معنای جمله این است که بیش از این رفتارها و بهانه های نامناسب را نمی پذیرید. بطور مثال، اگر دوستی دارید که همیشه از شما پول غرض می گرفت اما هیچ وقت آن را بر نمی گرداند، بنابراین تصمیم به پایان دادن به رابطه چنین فردی گرفتید، واکنش شما نشان دهنده دست یافتن به استانداردها در ارتباط با افراد است.

8. بیش از این خودتان را با دیگران مقایسه نمی کنید.

بنابراین به جای این که نسبت به فعالیت ها و کارهای دیگران نگران باشید، بر روی زندگی خود تمرکز کرده و فکر کنید چطور می توانید زندگی بهتری برای خود بسازید. اگر چنین کاری را انجام ندهید، در نتیجه هرگز نمی توانید قدم های موثری برای رسیدن به موفقیت بردارید.

9. شما برنامه دارید.

آیا از آن دسته افرادی هستید که حتی برای هفته آینده خود نیز برنامه دارند؟ یا یرای سال آینده؟ یا حتی برای پنج سال بعد؟ به خاطر داشته باشید، افراد موفق همیشه برای خودشان نقشه راه ترسیم می کنند که با کمک آن می توانند برنامه های آینده خود را پیاده کنند.

10. شکست را در آغوش می کشید.

باید این موضوع را بپذیرید که شکست بخشی از زندگی همه ماست. افراد موفق به جای پرداختن به آن ها و منتظر تکرار شکست های متعدد ماندن، تلاش می کنند تا از اشتباهات خود درس بگیرند. شاید این جمله قدری کلیشه ای به نظر برسد، اما شکست یک تجربه یادگیری بسیار قدرتمند است که نه تنها می تواند به شما راه های اشتباهی که تجربه کرده اید را نشان دهد، بلکه باعث جرقه زدن ایده های جدید در ذهنتان شده و کمک می کنند تا از موقعیت بدی که قرار گرفته اید خارج شوید.

11. از یادگرفتن چیزهای جدید هیجان زده می شوید.

اغلب افراد موفق تشنه یادگیری چیزهای جدید هستند. به همین دلیل جست و جوی دانش جدید به بخشی از عادات روزانه آن ها تبدیل شده که می تواند به فهم بهتر آن ها نسبت به حوزه ای که مشغول به فعالیت هستند منجر و در نهایت باعث رشد فردیشان شود.

12. در صورت نیاز درخواست کمک می کنید.

باید این موضوع را بپذیرید که از درخواست کمک کردن خجالت نکشید. در حقیقت، نداشتن توانایی برای کمک گرفتن از دیگران نشان دهنده عدم رشد بلوغ فکری می باشد. زیرا وقتی برای کمک درخواست می دهید، نشان می دهید که به قدر کافی رشد کرده اید تا بفهمید شما کامل نیستید و در مواردی ممکن است نیاز به کمک داشته باشید.
منبع: الگو باش
دوشنبه 20 دی 1400 - 18:48
ارسال پیام نقل قول تشکر / موافقم / آفرین گزارش


تازه سازي پاسخ هابرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تاپیک های مرتبط
موضوع تاریخ تعداد پاسخ آخرین ارسال بازدید
[Post_Title] [Post_Date] [Post_Answer] [Post_Last_User] [Post_Hit]
پرش :
صفحه اصلی | انجمن | ورود | عضویت | خوراک | نقشه | تماس با ما | طراح