::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

نام کاربری :   پسورد :تابلو اعلانات

◘ نتایج مسابقات انتخاب مدیر برای انجمن ویدئو لرن ◘


تعداد بازدید : 15
نویسنده پیام
pari5280 آفلاینارسال‌ها: 30
عضویت: 20 /10 /1400
نقد و بررسی فیلم تلقین (Inception)
«تلقین» داستانی رمزآلود و پیچیده دارد. این فیلم درباره‌ی گروهی است که در رؤیای اشخاص ورود پیدا می‌کنند و بر ناخودآگاه آن‌ها تأثیر می‌گذارند و افکارشان را آن‌طور که خودشان می‌خواهند، سامان می‌دهند. «سایتو» به‌عنوان یک سرمایه‌دار بزرگ، این‌بار از این گروه می‌خواهد تا رقیب بزرگش در اقتصاد را، با استفاده از ورود به رؤیای پسرش، از صحنه حذف کنند. «کاب» که فرد اصلی و مغز متفکر این تیم محسوب می‌شود، خود یک رؤیای سرکوب‌شده در ذهن خود دارد که در طی این عملیات او را به دردسر می‌اندازد.
آنچه لازم است والدین بدانند

فیلم «تلقین» داستان گروهی است که با ورود به رؤیای دیگران به آن‌ها تلقین می‌کنند تا کاری را که آن‌ها می‌خواهند، انجام دهند. این رفت‌وآمد شخصیت‌ها بین رؤیا و واقعیت روند داستان را پیچیده می‌کند؛ اما کم‌کم گره‌هایی را که کارگردان برای ذهن بیننده ایجاد کرده است، باز می‌کند. فیلم دارای هیجان است و اندکی استرس به بیننده منتقل می‌کند، با توجه به آستانه‌ی تحمل هیجان و استرس فرزندتان، فیلم را انتخاب کنید. تماشای این فیلم برای نو‌جوانان کم‌سن‌تر می‌تواند آن‌ها را سردرگم کند؛ اما با توجه به هیجان‌طلبی سنین نوجوانی، ممکن است آن‌ها به دیدن این فیلم تمایل نشان دهند. پیشنهاد می‌شود فرزندان خود را در هنگام تماشای فیلم همراهی کنید و با گفت‌وگو درباره‌ی گره‌ها و جریانات فیلم، او را در فهم بهتر محتوای آن همراهی کنید. می‌توانید به همراه فرزند نوجوان خود به جست‌وجوی مطالب در اینترنت و مطالعه‌ی نقد‌های محتوایی این فیلم بپردازید تا گره‌ها و معما‌های فیلم را کشف و درک کند.

داستان اثر

داستانی معمایی «تلقین» روایتگر گروهی است که با استفاده از تلقین، وقتی دیگران در خواب هستند، اسرارشان را می‌دزدند و آن‌ها را در اختیار «سازمان‌های جاسوسی» قرار می‌دهند. «سایتو» یک سرمایه‌دار ژاپنی است که یک‌بار خودش مورد حمله‌ی این گروه قرار گرفته است؛ اما برای حذف رقبایش به این گروه پیشنهاد یک مأموریت می‌دهد و در ازای آن به «دام‌کاب» قول می‌دهد که نام او را از لیست سیاه آمریکا حذف کند تا او بتواند پیش فرزندان خود بازگردد. «دام‌کاب» می‌پذیرد و تیمش را تشکیل می‌دهد و مشغول به‌کار می‌شود. مأموریتی که به «کاب» و همکارانش محول شده است، این است که در ذهن یک وارث، فکر منحل‌کردن بیزینس پدرش را بگذارند تا به این ترتیب رقیبِ «سایتو» از صحنه حذف شود و او به خواسته‌اش برسد. آن‌ها به‌صورت گروهی به بررسی موقعیت «آقای فیشر» و رابطه‌اش با پدرش و اطرافیانش پرداختند تا دقیق‌تر بتوانند برای او رؤیایی ترسیم کنند که به واقعیت نزدیک باشد. «کاب» و گروهش بعد از برنامه‌ریزی‌های بسیار دقیق «آقای فیشر» را در هواپیمایی که او را نزد پدرش می‌برد، بی‌هوش می‌کنند و خودشان نیز بی‌هوش می‌شوند تا بتوانند رؤیای او را آن‌طور که می‌خواهند سامان دهند؛ اما همه‌چیز طبق خواسته و طراحی آن‌ها پیش نمی‌رود. آن‌ها در رؤیای «فیشر» با مشکلاتی روبه‌رو می‌شوند؛ ولی در آخر به مقصود خود می‌رسند. با این تفاوت که «کاب» تا ابد در رؤیا باقی ماند و نتوانست به واقعیت بازگردد.

منبع: https://www.plaza.ir/140103/306010/best-action-movies/
یکشنبه 29 خرداد 1401 - 17:59
ارسال پیام نقل قول تشکر / موافقم / آفرین گزارش


تازه سازي پاسخ هابرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تاپیک های مرتبط
موضوع تاریخ تعداد پاسخ آخرین ارسال بازدید
[Post_Title] [Post_Date] [Post_Answer] [Post_Last_User] [Post_Hit]
پرش :
صفحه اصلی | انجمن | ورود | عضویت | خوراک | نقشه | تماس با ما | طراح