::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

نام کاربری :   پسورد :تابلو اعلانات

◘ نتایج مسابقات انتخاب مدیر برای انجمن ویدئو لرن ◘


تعداد بازدید : 36
نویسنده پیام
keyvan5280 آفلاینارسال‌ها: 2
عضویت: 30 /4 /1401
نقد فیلم the road 2009 / بررسی فیلم جاده ۲۰۰۹“The Road” تصاویر و شخصیت های رمان کورماک مک کارتی را تداعی می کند. این قدرتمند است ، اما برای من فاقد همان هسته اصلی احساسات است. مطمئن نیستم تقصیر فیلمسازان باشد. خود رمان اگر محدود به شخصیت ها و تصاویرش باشد ، موفقیت آمیز نخواهد بود. تأثیر آن بیشتر از نثر مک کارتی است. در مورد همه کارهای مک کارتی نیز همین مسئله وجود دارد ، اما به خصوص این مورد ، زیرا گفتگوی وی بسیار محدود ، کمتر باروک از حد معمول است.
داستان ساده است: آمریکا ویران شده است. خانه ها ویران شده یا رها شده اند ، پوشش گیاهی در حال مرگ است ، محصولات زراعی از کار افتاده اند ، زیرساخت های تمدن از بین رفته است. در حافظه اخیر چنین اتفاقی افتاده است که حتی پسر ، بسیار جوان ، در جهانی سالم به دنیا آمد. هیچ دلیلی برای این تخریب آورده نشده است ، شاید به این دلیل که هیچ دلیلی کافی نیست. مک کارتی درباره درک عمومی دوران پس از 11 سپتامبر صحبت می کند. مرد و پسر در حال رفتن به سمت دریا هستند ، شاید به بهترین دلیل که دریا همیشه مسیر امید در این کشور بوده است.
جمعیت بازمانده به بازماندگان وحشی تقلیل یافت و برده ها را ضعیف کرد ، شاید از آنها برای غذا استفاده کرد. ما همیشه این کار را انجام داده ایم ، به عنوان مثال از گاوهای گوشتی برای چراندن هکتار مرتع استفاده می کنیم تا بتوانیم کالری غلیظ حاصل از کار آنها را مصرف کنیم. در سرزمینی که غذا کم است ، افراد بی خانمان به دنبال مواد غذایی کنسرو می روند و می ترسند بدن خودشان این کار را برای آدمخواران انجام دهد.
در حالی که ما در مورد آن اسلحه ها و مهمات ذخیره شده برای آخرالزمان شنیده ایم ، مغازه های اسلحه فروشی کنار جاده کم کار شده اند. مرد اسلحه ای با دو گلوله باقی مانده است. او مسافر مشکوکی است که به هرکسی که می بیند مشکوک است. او و پسر چند کالای تجاری را در یک سبد خرید حمل می کنند. شما فرزند خود را به ادامه راه تشویق می کنید ، اما امید کمی برای پایان سفر خود بگذارید.
من مطمئن نیستم که می توان شخصیت ها را بهتر تفسیر کرد یا متفاوت. ویگو مورتنسن مرد را لجباز و سرسخت نشان می دهد که مصمم است از پسرش محافظت کند. Kodi Smit-McPhee به عنوان کودکی مبهوت و نابود شده و وابسته به پدرش در دنیایی که باید برای او روشن باشد هر انسانی می تواند در یک لحظه بمیرد ، قانع کننده است. این فیلم در برابر هرگونه تمایل به زیبا و دلگرم کردن کودک مقاومت می کند.
صحنه های فلش بک چارلیز ترون را به عنوان همسر و مادر این دو در آفتابی ترین روزهای اول نشان می دهد. این تصاویر نشان می دهد که ازدواج شکست خورده است ، و این خاطرات مرد را آزار می دهد.من مطمئن نیستم که این داستان فرعی چقدر به کل فیلم مربوط است. یک ازدواج شاد یا غمگین ، آیا در این دنیای جدید همینطور نیست؟ با این حال ، برای مرد و پسر معنی زیادی دارد. در زمان ویرانی مطلق ، به خاطرات می چسبیم.
منبع: ویکی
پنجشنبه 30 تیر 1401 - 09:35
ارسال پیام نقل قول تشکر / موافقم / آفرین گزارش


تازه سازي پاسخ هابرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تاپیک های مرتبط
موضوع تاریخ تعداد پاسخ آخرین ارسال بازدید
[Post_Title] [Post_Date] [Post_Answer] [Post_Last_User] [Post_Hit]
پرش :
صفحه اصلی | انجمن | ورود | عضویت | خوراک | نقشه | تماس با ما | طراح