::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

نام کاربری :   پسورد :تابلو اعلانات

◘ نتایج مسابقات انتخاب مدیر برای انجمن ویدئو لرن ◘


تعداد بازدید : 21
نویسنده پیام
pari5280 آفلاینارسال‌ها: 38
عضویت: 20 /10 /1400
چگونه زندگی روتین روزانه داشته باشیم؟همه ما طی روزهای هفته کارها و اهداف مشخصی مانند ورزش‌کردن، خرید، شرکت در کلاس آموزشی و… داریم. شرکت هر هفته در کلاس‌های ورزشی، آموزشی و… اگر به طور منظم تکرار شوند، منجر به موفقیت خواهند شد. معنی این واژه در حقیقت انجام کارها به طور منظم و براساس موعد مقرر است. صرف شام، بیدارشدن از خواب، خوابیدن در شب براساس نظم و قانون و… همه به معنای این واژه اشاره دارند.

برنامه براساس سبک زندگی به صورت هفتگی، ماهانه و روزانه تنظیم می‌شود. مدت زمان برای آن بستگی به اهداف بلندمدت و کوتاه مدت افراد دارد. هر فردی باید برنامه روزانه، ماهانه و… شخصی مخصوص به خود را داشته باشد. برنامه هرفرد با فرد دیگر کاملاً متفاوت است. مثالی ساده در این مورد تفاوت ساعت خواب افراد و یا ساعت صرف غذا و انجام برنامه‌های ورزشی است. داشتن روابط با افراد موفق به آشنایی با برنامه‌های این افراد و روتین روزانه آنها منجر می‌شود.
تفاوت روتین و عادت
همه ما به دفعات مکرر دو واژه روتین و عادت را شنیده‌ایم. اما این دو چه تفاوتی با یکدیگر دارند و فرق روتین و عادت چیست؟

عادت به مجموعه کارهایی که ما به دفعات مکرر انجام می‌دهیم، اطلاق می‌شود. عادت‌ها در زمان‌های مشخص و یا نامشخص انجام می‌شوند. در زیر به نمونه‌ای از این عادت‌ها اشاره می‌کنیم:

  • انجام فعالیت‌های ورزشی[*]بیدار شدن در صبح زود[*]خوابیدن زود هنگام در شب[*]صرف وعده‌های غذایی[*]رفتن به سینما[*]گذراندن اوقات فراغت با دوستان

و…
همگی این عوامل به این واژه اطلاق می‌شوند. در حقیقت هرکار با تعداد دفعات انجام زیاد، نوعی عادت است. کارهای روتین بسیار شبیه عادت است. شاید به همین خاطر بسیاری از افراد این دو واژه را با یکدیگر اشتباه در نظر می‌گیرند.
چگونه روتین روزانه داشته باشیم؟
بسیاری از افراد موفق دلیل رشد خود را داشتن روتین روزانه بیان می‌کنند. اما چگونه روتین روزانه داشته باشیم؟ تهیه یک برنامه روزانه برای کارها به داشتن آن کمک زیادی می‌کند. در ادامه به مهمترین موارد ایجاد یک روتین روزانه برای موفقیت اشاره می‌کنیم:

تهیه یک برنامه روزانه
همه افراد ثروتمند و موفق جهان، اولین عامل موفقیت خود را داشتن برنامه منظم می‌دانند. وجود یک برنامه روزانه به شما در انجام تمام کارها در زمان تعیین شده کمک زیادی می‌نماید.

صرفه‌جویی در زمان
زمان یک منبع تجدید نشدنی است. افراد باید قادر باشند استفاده مناسب از زمان را در زندگی کاری و شخصی خود به یک روتین روزانه تبدیل نمایند.

تعیین الویت کارها
برای رشد درزندگی شخصی و کاری باید کارهای الویت‌دار را اول انجام داد.

مشخص‌کردن اهداف
مشخص‌‌کردن اهداف به ترتیب درجه اهمیت از مهمترین مراحل یک برنامه روزانه است. تنها راه رسیدن به اهداف، مشخص‌کردن آنها و راه‌های رسیدن است.

عدم انجام چند کار
عدم انجام چندکار با یکدیگر منجر به شکست در کارها می‌شود. بهترین کار انجام کارها به صورت تکی و اتمام هرکدام است.

داشتن انگیزه و روحیه خوب
همیشه خودتان بهترین مشوق خود باشید. کارکردن با انگیزه و روحیه بهترین راهکار برای طی‌کردن پله‌های ترقی است.
منبع: فارسیرو
چهارشنبه 05 مرداد 1401 - 18:52
ارسال پیام نقل قول تشکر / موافقم / آفرین گزارش


تازه سازي پاسخ هابرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تاپیک های مرتبط
موضوع تاریخ تعداد پاسخ آخرین ارسال بازدید
[Post_Title] [Post_Date] [Post_Answer] [Post_Last_User] [Post_Hit]
پرش :
صفحه اصلی | انجمن | ورود | عضویت | خوراک | نقشه | تماس با ما | طراح